сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Дожд во јужните и источните делови од земјата

dozd1

Последни вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта во јужните и источните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места со снег.

Во југоисточните делови се очекува да наврнат 15 л/м2. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Tемпература ќе се движи од минус еден до осум степени.

Во Скопје слично време, со температура до пет степени.

Најчитани вести