недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Дождливо до среда, потоа затоплување

oblacnodozd

Последни вести

Времето денеска ќе се задрежи облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните и вечерните часови. Пообилни врнежите ќе бидат во западните и јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

И утре ќе биде претежно облачно со повремен дожд и ретки грмежи, особено во попладневните часови. Од среда следува период на стабилно, суво и потопло време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести