петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Дождливо и студено време денеска

Пороен дожд особено во попладневните часови

dozd 123

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со дожд и грмежи, а на повисоките места ќе има врнежи од снег.

Утринските температури се од еден до осум, а дневните од осум до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 13-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести