четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Дождот го одложи дерби дуелот во Автокоманда

Според пропозициите, натпреварот треба да се одигра во наредните 24 часа, а домаќинот треба да обезбеди нормални услови за одигрување на натпреварот. Доколку не постојат услови на стадионот „Железарница“, треба да биде одреден друг стадион.

dozd avtokomanda

Последни вести

Саботниот дерби натпревар од 28. коло во македонската Прва фудбалска лига, дуелот на „Железарница” помеѓу градските ривали, Металург и Вардар е одложен поради не постоење на елементарни услови за игра.

Според пропозициите, натпреварот треба да се одигра во наредните 24 часа, а домаќинот треба да обезбеди нормални услови за одигрување на натпреварот. Доколку не постојат услови на стадионот „Железарница“, треба да биде одреден друг стадион.
Комесарот за натпревари при ФФМ, Васко Дојчиновски потврди дека двата клуба се во постојана комуникација и дека во најбрз можен рок ќе биде пронајдено прифатливо решение затоа што веќе во среда е на програма, новото 29. коло од македонската Прва фудбалска лига.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести