петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Доживотен затвор за обвинетите од „Монструм“!

monstrum-sudnica-652

Поврзани вести

Доживотна казна затвор добија шест од седумте обвинети за петкратното убиство кај Смиљковското езеро. Ослободителна пресуда му беше изречена на Сејди Рама.

Двајца од нив, Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, пресудата ја дочекаа во затвор во Косово. За нив е поднесено барање за екстрадиција, но, засега нема одговор од Приштина.

Петте момчиња беа егзекутирани на 12 април, пред две години, на големиот христијански празник, Велики Четврток.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести