четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дознале дека се брат и сестра по 25 години брак

download

Поврзани вести

Маж и неговата сопруга од Саудиска Арабија дознале дека се брат и сестра по  цели 25 години.

Судот наредил присилен развод откако откриените докази потврдиле дека сопружниците се всушност брат и сестра. Бракот бил поништен.

Имено, сопружниците имале седум деца.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести