Македонија

ДПА го напушта Собранието по денешниот инцидент

ДПА го напушта Собранието по денешниот инцидент

Пратениците од ДПА го напуштаат Собранието – соопштија од партијата на денешната пресконференција во собранието по физичката пресметка помеќу ДУИ и ДПА.

Тие сметата дека ова било продолжение на антиалбанското дејствување на ДУИ. Бараат одговорност од повеќе пратеници од ДУИ. Бараат одговорност од Талат Џафери, од лидерот на ДУИ, Али Ахмети…

Велат дека буџетот бил антиалбански.