понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ДПА го напушта Собранието по денешниот инцидент

dpa-tetovo.gif

Последни вести

Пратениците од ДПА го напуштаат Собранието – соопштија од партијата на денешната пресконференција во собранието по физичката пресметка помеќу ДУИ и ДПА.

Тие сметата дека ова било продолжение на антиалбанското дејствување на ДУИ. Бараат одговорност од повеќе пратеници од ДУИ. Бараат одговорност од Талат Џафери, од лидерот на ДУИ, Али Ахмети…

Велат дека буџетот бил антиалбански.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести