четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ДПА се врати во пратеничките клупи

sobranie

Последни вести

Пратениците од Демократската партија на Албанците денеска се вратија во собраниските клупи, по најавите и одлуката потврдена од највисоките тела на партијата.

Денеска во Собранието продолжи расправата за буџетот за 2015 година, а на 18-тата седница на дневен ред е и Извештајот за напредокот на земјата.

Инаку, ДПА ја бојкотираше работата на Парламентот по инцидентот со колегите од ДУИ што се случи на Комисијата за финансирање и буџет, кога пратениците расправаа за амандманите за буџетот за следната година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести