петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ДПА се врати во Собранието

Поврзани вести

По два месеци бојкот претставниците на ДПА повторно седнаа во пратеничките клупи.

Постапката на ДПА е за поздравување а нивниот чекор треба да го следат и колегите од СДСМ велат од владејачката ВМРО ДПМНЕ. Интегративците колегите од ДПА ги чекаат со иницијатива за формирање анкетна комисија.

Бојкотот следеше по инцидентот во Собранието на расправата за финансирање и буџет. Политичките опоненти се степаа околу прашањето кој колку ги штител интересите на албанското население.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести