петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ДПА: Шизофрениот шарлатан Заев да се обрати до судските или здравствените институции

dpaaaa

Последни вести

Шизофрениот шарлатан од Струмица, Зоран Заев, да се обрати до судските или здравствените институции, му порачаа на лидерот на СДСМ денеска до ДПА по неговото синоќешното негово гостување на албанската телевизија Топ Ченел.

-Почетокот на објавувањето на прислушкувањата за многумина можеби и звучеше како кредибилен процес. Но, потоа излезе дека главната цел на овој скандал е политичката дискредитација на Демократската партија на Албанците. Вчера на една албанска телевизија имавме можност да го слушнеме претседателот на СДСМ Зоран Заев. Политичкиот наследник на Глигоров и Црвенковски како политички шарлатан на хистеричен начин ја искажа големата омраза што ја има кон Албанците, не само за овде во Македонија, туку и за Албанците во Албанија и Косово, рече Беким Фазлиу од ДПА.

Најчитани вести