петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Драчево без вода

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1)

Поврзани вести

Поради дефект на приклучна цевка профил ф-1 цол на улица Шиндаровска бр.14, без водоснабдување ќе останат корисниците од село Драчево од 09 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-100 милиметри во с.Сопиште, без водоснабдување ќе останат корисниците од стариот дел од 10:00 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести