вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Драган Ѓилас си заминува од челото на партијата

dragan gilas

Поврзани вести

Драган Ѓилас поднесе оставка на местото шеф на пратеничката група на Демократската партија (ДС) во Собранието, откако за нов претседател е избран Бојан Пајтиќ, пишува Денес повикувајќи сe на врвот на партијата и додава дека Ѓилас ќе остане пратеник на демократите во парламентот.

По изборите за нов претседател и потпретседател на партијата, остана уште именување на заменик претседател на ДС што се очекува во текот на овој месец на наредната седница на Главниот одбор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести