сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

Драган Николиќ пристигна во „Кафеана кај бесмртните“

KAFANA

Поврзани вести

Славната фотографија „Кафеана кај бесмртните“ од вчера доби нов член, легендарниот актер Драган Николиќ кој завчера почина по подолго боледување во 72-та година од животот.

Драган Николиќ, кој е доцртан како влегува на вратата од кафеаната, им се придружи на одамна починатите Павле Вуисиќ, Зоран Радмиловиќ, Душан Прелевиќ Преле, Момо Капор, Тома Здравковиќ, Јосиф Татиќ, Бора Тодоровиќ, Петар Краљ и Драгомир Бојаниќ Гидра.

Тажната фотографија набрзо стана вирална на социјалните мрежи, а не се знае кој е нејзиниот автор.

Најчитани вести