Балкан

Драма на аеродромот во Белград, авион принудно слетал поради сомнеж за патничка со ебола

Драма на аеродромот во Белград, авион принудно слетал поради сомнеж за патничка со ебола

Жената поради која авионот принудно слетал од летот Приштина-Дизелдорф на аеродромот Никола Тесла, нема ебола и задржана е во амбуланта поради здравствени причини кои не се причинети од заразната болест, пренесува РТС.

Жената,имала смртен случај во семејството и била под седативи поради што и се слошило.

Авионот слетал во средата на 15 октомври во 11.27 по најавата за влошена состојба на една патничка.

Но подоцна се утврдени причините поради кои дошло да влошување на состојбата на патничката.