вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Драма на аеродромот во Белград, авион принудно слетал поради сомнеж за патничка со ебола

524102_aerodrom131014ras-foto-milos-peric-12preview_f

Последни вести

Жената поради која авионот принудно слетал од летот Приштина-Дизелдорф на аеродромот Никола Тесла, нема ебола и задржана е во амбуланта поради здравствени причини кои не се причинети од заразната болест, пренесува РТС.

Жената,имала смртен случај во семејството и била под седативи поради што и се слошило.

Авионот слетал во средата на 15 октомври во 11.27 по најавата за влошена состојба на една патничка.

Но подоцна се утврдени причините поради кои дошло да влошување на состојбата на патничката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести