среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Драма на аеродромот во Сараево: На патнички авион при слетување му пукнаа гумите

parking-brake3

Поврзани вести

При слетувањето на сараевскиот аеродром синоќа на авионот на Туркиш ерлајнс му пукнале двете задни гуми, пренесуваат босанските медиуми.

Авионот летал од Истанбул на редовната линија во 19.10 часот, а за време на слетувањето завладеала паника помеѓу патниците.

-Авионот слета безбедно на сараевскиот аеродорм, никој од батниците не е повреден. Сеуште се работи на замена на гумите за авионот да може да се врати назад во Истанбул, потврди стручната соработничка за односи со јавност на Меѓународниот аеродром Сараево Белма Ќурековиќ за босанските медиуми.

Овој инцидент не влијаеше на останатите редовни летови на сараевскиот аеродром.

Најчитани вести