понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Драма над Белград – авион не може да слета на писта

Avion(2)

Последни вести

Авион кој утрово во 8.45 часот од аеродромот во Белград полетал за Бањалука кружи над престолнината на Србија речиси два часа од за сега непознати причини.
Според српски  Телеграф, се верува дека станува збор за приватен авион и дека леталото троши гориво за да може безбедно да  слета на пистата.
Официјални информации за случајот се’ уште нема.
Патеката на движење на авионот може да ја следите на овој

Најчитани вести