четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 0

Драма во Центар: Со нож му се заканувале на малолетник за да им го даде мобилниот

noz1reg34yh54yu56u67i7rgee

Последни вести

Петнаесет годишно дете било мета на разбојници вчера вечерта околу 22:50 часот на булеварот „Кочо Рацин“ во близина на О.У. „Димитар Миладинов“ кога  три непознати лица му одзеле мобилен телефон.

-Сторителите се доближие до него, го фатиле за рака и го турнале и  со закана со нож му го одзеле мобилниот телефон, информираат од полицијата.

СВР Скопје превзема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести