недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Драма во Франција, Шумахер повреден на скијање

sumaher

Поврзани вести

Легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер доживеа тешка повреда на главата при скијање на Алпите. Славниот германски возач веднаш со хеликоптер бил префрлен во болница во Греноблу,  а несреќата се случила во близина на скијачкиот центар Мерибел.

„Во прв момент не можев да видам колку е сериозна повредата. Беше во шок и потерсен. Удрил со глава во камен, но носел кацига,“изјави Кристоф Герињон Леком, директор на Мерибела.

Шумахер е голем љубител на скијањето и има своја брвнара во Мерибел, а од Формула 1 се повлече по вторпат во декември минатата година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести