петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 17

Му го распарал стомакот со нож поради долг

Повредениот бил пренесен во Медицински центар Кичево, каде му била укажана лекарска помош, а поради сериозноста на истата е препратен во Ургентен центар Скопје. А.Л. е лишен од слобода и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

нож

Последни вести

Поради нерасчистени должничко-доверителни односи, вчера во Кичево, на улица Маршал Тито при расправија, А.Л. (56) од Кичево со остар предмет му нанел повреда во пределот на стомакот на А.Д. (49) од Кичево.

Повредениот бил пренесен во Медицински центар Кичево, каде му била укажана лекарска помош, а поради сериозноста на истата е препратен во Ургентен центар Скопје. А.Л. е лишен од слобода и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести