вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Драматично видео: Пожарникар спасува жена која само што не се самоубила

Храбриот подвиг на еден пожарникар спаси живот на жена кој само што не скокнала од зграда

video-kina

Поврзани вести

Пожарникари спасиле жена кој сакала да скокне од прозорецот од нејзиниот стан во трикатна зграда во кинеската провинција Анхуи, јавуваат кинеските медиуми.

Инцидентот се случил во градот Тонгрен на југоистокот на Кина во понеделникот. Жената, чии зголови биле пресечени, се нишала и гледала надолу подготвувајќи се на скокне кога одеднаш еден од пожарникарите, врзан со јаже, ја зграпчил.

Со своите вештини пожаринакарот успеал да ја однесе жената на безбедно.

Погледнете го храбриот подвиг на пожарникарот.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести