четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Драматично во Битола: Соседите одвај спасиле жена од пожар

pozar

Поврзани вести

Соседи спасиле жена од пожар што вчера избувнал во куќата на улицата Кичевска број 9 во Битола. Жената веднаш била пренесена во болница, но е надвор од животна опасност.

Според изјавите на очевидци пожарот избувнал во спалната соба од куќата, а се претпоставува дека причината за избувнувањето на пожарот е неисправна електрична иснталација, јави ТВ Тера.

Куќата е сопственост на Ана Стефановска, поранешна пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, а сега член на Државната изборна комисија.

Благодарејќи на брзата интервенција на противпожарната единица, пожарот брзо бил локализиран.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести