среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Драмонд доби суспензија од осум години

john_drummond_zurich_2008

Поврзани вести

Џон Драмонд, поранешниот спринтер кој со американската штафета на Олимписките игри во Сиднеј 2000-та година го освои златниот медал, е суспендиран од атлетиката на осум години.

Драмонд, кој беше тренер и на американскиот спринтер Тајсон Геј, е обвинет дека ги снабдувал своите атлетичари со недозволени допинг средства.

Токму Геј беше суспендиран во времетраење од една година, а причина беше употребата на недозволени стероиди.

Најчитани вести