петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Драстично намалена продажбата на станови во Белград

Нема повеќе субвенционирани станбени кредити, стравот од губење на работа, малата куповна моќ на населението, само се некои од причините што прометот на недвижнини драстично се намалува.

belgrade_big

Последни вести

Пазарот на недвижности во Србија замре. Во Белград месечно само околу 50 станови ги променуваат сопствениците.

Нема повеќе субвенционирани станбени кредити, стравот од губење на работа, малата куповна моќ на населението, само се некои од причините што прометот на недвижнини драстично се намалува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести