четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Дрогба повторно го облече дресот на Челзи

По пауза од неколку сезони, легендарниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба, повторно ќе го облече дресот на лондонскиот премиерлигаш Челзи и повторно ќе ја анимира публиката на “Стемфорд Бриџ”.

DROGBA CHELSEA

Последни вести

По пауза од неколку сезони, легендарниот репрезентативец на Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба, повторно ќе го облече дресот на лондонскиот премиерлигаш Челзи и повторно ќе ја анимира публиката на “Стемфорд Бриџ”.

Најпознатите фудбалски медиуми на Островот, ја пласираа сензационалната информација дека се е подготвено за веќе најавениот кам-бек на Дрогба, кој треба да потпише едногодишен договор со лондонските “сини”, а по истекот на истиот, искусниот напаѓач ќе добие и тренерска работа.
Поранешниот фудбалер на Олимпик од Марсеј и на Галатасарај, најверојатно на крајот од новата сезона ќе биде именуван за нов менаџер на фудбалскиот тим на Челзи до 17 години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести