четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Дрогба пресреќен поради пресметката со Челзи

drogba

Поврзани вести

Иако за противник го доби лоноднскиот премиерлигаш Чезли, најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот шампион на Турција, Галатасарај, Дидие Дрогба, изјави дека презадоволен од денешната ждрепка за 1/8 финалната рунда од Лигата на шампиони.

“Каква ждрепка, мора да сум најсреќниот човек во ова натпреварување. Ќе играм на домашен терен и на двата натпревара. Се гледам за неколку месеци”, изјави поранешниот напаЃач на лондонскиот премиерлигаш.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести