Спорт

Дрогба пресреќен поради пресметката со Челзи

Дрогба пресреќен поради пресметката со Челзи

Иако за противник го доби лоноднскиот премиерлигаш Чезли, најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот шампион на Турција, Галатасарај, Дидие Дрогба, изјави дека презадоволен од денешната ждрепка за 1/8 финалната рунда од Лигата на шампиони.

“Каква ждрепка, мора да сум најсреќниот човек во ова натпреварување. Ќе играм на домашен терен и на двата натпревара. Се гледам за неколку месеци”, изјави поранешниот напаЃач на лондонскиот премиерлигаш.