сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Дрогба се збогува со фановите на Галатасарај

Капитенот на фудбалската репрезентација на Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба и официјално стави крај на неговата авантура во дресот на турскиот гигант Галатасарај.

DROGBA SE ZBOGUVA

Поврзани вести

Капитенот на фудбалската репрезентација на Брегот на Слоновата Коска, Дидиер Дрогба и официјално стави крај на неговата авантура во дресот на турскиот гигант Галатасарај.

„За Галатасарај секогаш ќе има место во моето срце. Горд сум на фактот дека го носев дресот на овој голем клуб. Не дојдов во Истанбул поради понудените пари. Ако сакав пари, тогаш ќе останев во Кина. Дојдов во Турција за да играм фудбал, да ја почуствувам фудбалската пасија. Среќен сум што ја погодив мрежата на Фенербахче и на Бешикташ. Мислам дека ги израдував најверните фанови на Галатасарај. Поради Снајдер и Мурињо ја прифатив понудата на Галата. Мурињо ми кажа дека ако Снајдер игра за Галата, тогаш станува збор за одличен клуб, за понуда која не се одбива. Среќен сум што ја искористив добиената шанса да играм покрај Снајдер”, изјави Дрогба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести