недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дрогба вети дека ќе даде гол на Стемфорд Бриџ

FOOTBALL : Galatasaray vs Akhisar Belediye - Superleague - Didier Drogba - 15/02/2013

Последни вести

Најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот шампион на Турција, тимот на Галатасарај, Дидиер Дрогба, откри дека му е многу криво што не постигна погодок на првиот 1/8 финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, каде за противник го имаше поранешниот клуб, Челзи.

“Одиграв еден специјален натпревар. Специјален натпревар против моите поранешни соиграчи. Одличен натпревар и добар резултат за Галатасарај. Челзи и понатаму е фаворит на хартија, но ние покажавме дека сме и повеќе од достоен противник. Сега на ред е реванш дуелот на “Стемфорд Бриџ” и се надевам дека ќе постигнеме позитивен резултат на ова тешко гостување. Не покажав некои големи емоции, ги држев на страна, но имав чуство дека играм некој тренинг натпревар, дека тренирам со моите поранешни соиграчи. Сакав да постигнам погодок, но за среќа има и реванш натпревар”, изјави Дрогба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести