сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дрогиран тинејџер ја избодел мајка си, па си го отсекол пенисот

Тинејџер под дејство на дрогата мефедрон прво ја избодел својата мајка, а потоа си го отсекол половиот орган

noz

Поврзани вести

Тинејџер, кој се претпоставува дека бил под дејство на дрогата мефедрон позната на меу меу, ја прободел мајка си, а потоа си го отсекол пенисот во семејната куќа во Хајвардс Хелт, Вест Сасекс . Инцидентот се случил на 29-ти ноември додека младиот Британец бил во домот на родителите по повод Божиќните празници.

Момчето, како што пишуваат британските медиуми, итната медицинска помош го пронашла како виси од прозорецот од неговата соба додека крв бликала од неговите препони.

Мајката и синот веднаш биле префрлени во болница поради повредите, кои според докторите, се опасни за нивните животи. Сепак, хирурзите од Универзитетската болница во Лондон успеале да му го зашијат пенисот и сега неговата здравствена состојба е стабилна.

Пријател на семејството за британски „Мирор“ вели дека тинејџерот е паметно и мирно момче кои неодамна почнало да експериментира со дроги.

„Се врати од универзитетот за Божиќ. Изгледаше како да зел мефедрон и комплетно откачи напаѓајќи ја мајка си, а потоа и себе“, вели соговорникот на „Мирор“.

Мефедрон, што инаку е препарат за прихрана на растенија, претходно беше познато како „легален хај“, но беше забранет за легална продажба во 2010 година. Се претпоставува дека по едно лице неделно умира од мефедрон, кој што младите го употребуваат како замена за екстази поради неговата активна состојка МДМА.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести