петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Дронот кој го влечеше албанското знаме чини 40 евра

dron

Последни вести

Ова е беспилотното летало или популарно наречениот дрон кој го влечеше албанското знаме на фудбалскиот натпревар Србија-Албанија и чини само 40 евра.

Овој модел спаѓа во групата X6 и е еден од најефтините модели, а највисоката цена на пазарот може да достигне до 150 евра.

Дроновите имаат широка употреба, од запрашување во земјоделието па се до употреба во воени цели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести