недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Другар на починатиот Британец со симптоми слични на ебола задржан на Инфективна

infektivna-klinika-500

Последни вести

Пријател на Британецот кој почина попладнево со симптоми на ебола е задржан на Клиниката на инфективни болести, јавува Сител.

Вториот Британец кој исто така имал симптоми на ебола бил веднаш хоспитализиран каде е под лекарска терапија и медицински надзор.

Под силно полициско обезбедување е просторот кај трговскиот центар Мавровка каде во хотел биле сместени двајцата Британци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести