сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

„Вечер“: Другата страна на Пржино – Шекеринска во гардероба од илјадници евра

radmila-sekerinska-zaev

Поврзани вести

Некој гради кариера во банка, некој на Универзитет, некој во партија, некој во Горно Седларце, друг во Брисел, трет во Пржино. Токму така, Радмила Шеќеринска, актуелна заменичка-претседател на СДСМ која својата кариера ја изгради по амбасади, на грбот на СДСМ, на граѓаните и на паричникот на Бобо е – кариеристиката на Пржино, пишува „Вечер“.

radmila-sekerinska-bunda

rada-przino

Весникот пишува дека заменик –претседателот на СДСМ, Радмила Шекеринска е позната по љубовта кон луксузот, скапата облека, чанти и чевли. Веројатно тоа е единственото нешто од кое нема да се откаже во живот.

prada-sekerinska

Како заменик-премиер во владата на Владо Бучковски, познати се нејзините скапи комбинации на марами, чанти и чевли, најчесто од марката Гучи и Прада со кои гордо парадираше низ Владата, низ Собранието, но и во Брисел, пишува „Вечер“.

kaput-na-sekerinska-640x433

Дури и на партиски состаноци низ Македонија, кога е во длабока опозиција од 10 години, таа се шеташе со скап астраган капут, вреден најмалку 1.000 евра.

tasna-sekerinska-640x527

Својот моден врв како прва дама на опозицијата Рада го доживеа викендов во Пржино, каде се појави во исклучително скап капут од кашмир од брендот МаксМара кој по официјалниот ценовник, на распродажба чини фантастични 995 фунти! Или купен е за 67.500 денари, пишува Вечер.

tasna-sekerinska2-640x533

tasnasekerinska3-640x561

prada-ebay-640x203

Нејзината чанта е од брендот Прада (така барем вели Гугл, иако ние мака мачевме да утврдиме дали е Прада или Хермес So Kelly), а најевтината варијанта чини илјадници долари до неколку десетици илјади долари, објави весникот.

Најчитани вести