понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Дружење со финалистите на „X Фактор“ утре во Капитол Мол

iks faktor koncert

Последни вести

Финалистите на шоуто „X Фактор“ утре ќе се дружат со своите фанови во Капитол Мол. Дружбата стартува во 16,00 часот.

Финалистите на Х-ФАКТОР се во Скопје по повод нивниот прв заеднички концерт кој ќе се одржи оваа сабота, а првата дестинација од нивната турнеја е токму Капитол мол, место на кое многубројните фанови ќе имаат можност неколку часови да се дружат и да се фотографираат со ѕвездите на X-FACTOR – солисти и групи.

Шоуто „X Фактор“ очекувано, привлече огромно внимание од публиката и медиумите насекаде во регионот, а особено во Македонија, кое беше крунисано со победата на македонскиот претставник, Даниел Кајмакоски.

Македонската публика ќе има можност да му даде безрезервна поддршка, на сензационалниот концерт, кој ќе се одржи во сабота, во арената Борис Трајковски, со почеток во 21 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести