петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Дрвени икони украдени од црква во мавровско

krazba

Поврзани вести

Четири дрвени икони се украдени од црквата „Свети Никола“ во мавровското село Трница.

Се превземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести