четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Дрвја паднаа врз возила во Козле, избегната поголема несреќа

kapistec500

Последни вести

Стари дрвја во населбата Капиштец вечерва паднале врз неколку возила.За среќа, какко што велат очевидци, била избегната поголема несреќа, затоа што тука до само неколку моменти претходно си играле деца.

Се работи за паркот на улица Јуриј Гагарин, на паркингот пред зградата 33. Несреќата се случила по 19 часот.

kapistec-1-500

Жителите неколку пати алармирале на опасност од старите дрвја скапани во корењата, но никој ниту од општината ниту од паркови и зеленило не реагирал. Станарите на околните згради се лутат бидејќи едно од дрвата паднало во април годинава, а тогаш на местото дошол и градоначалникот Стевчо Јакимовски.

kapistec-2

ФОТО: „Република“

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести