недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дрвокрадци фатени во близина на село Брест

drva

Последни вести

Полицијата вчера пронајде бесправно исечени букови дрва на патот Скопје – с. Брест, кај местото викано „Незирово бачило“.

Станува збор за 43 метри кубни бесправно исечени дрва. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести