недела, 30 април 2017  |  Вести денес: 2

Дрвокрадци нападале полициски слубеник

Полициски службеник е повреден вчера во Прилеп додека бил на должност при постапување по оперативна акција „Гора“.

133356174

Поврзани вести

Сопрел автомобил „Лада Нива“ со непознати регистарски ознаки и уште едно возило, со кои се транспортирале огревни дрва. Додека вршел легитимирање на возилото „Лада Нива“, второто возило стартувало и го удрило полицискиот службеник нанесувајки му телесна повреда, а потоа го оштетило службеното возило „Шкода Јети“, по што се оддалечило. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести