среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Дрвокрадец фатен на дело – го расекол со пила чуварот

sumska-policja

Последни вести

Крадец на дрва бил фатен на дело, и  при обид на чуварот да му ја одземе пилата, го расекол и избегал.

Инцидентот се случил во четвртокот, во 12.30 часот на местото, Кленче во Барбарас.

Двајца чувари на шумата вршеле контрола и го затекнале крадецот со метална пила во рацете. Се обиделе да му ја земат, но крадецот ја фатил пилата со двете раце и почнал да ги влече, при што  едниот чувар се здобил со  повреда на десната рака.

Крадецот продолжил да упатува сериозни закани по што избегал од местото на настанот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести