недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 26

Државни делегации положија цвеќе пред споменикот на св. Климент

gjorgje

Последни вести

По повод државниот празник посветен на Св. Климент Охридски, цвеќе пред Споменикот на светителот во близина на Соборниот храм во Скопје денеска положи претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.

Цвеќе положи и делегација на Град Скопје предводена од градоначалникот Коце Трајановски, како и делегации од Владата и од Собранието на Република Македонија и претставници на политички партии и здруженија на граѓани.

gjorgje-2

Најчитани вести