четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 51

Државниот секретар на СЕП во посета на бегалците во Гевгелија

migranti-mia-1

Поврзани вести

Државниот секретар на СЕП (Секретаријатот за европски прашања) Ана Блажевска денеска ќе престојува во Гевгелија.

Блажевска, како што информират од СЕП, ќе го посети бегалскиот камп во Гевгелија.

Најчитани вести