петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Државен натпревар по таеквондо во Илинден

plakat ilinden open

Последни вести

Во недела во Спортската сала ,,Гоце Делчев” во Општина Илинден, во организација на таеквондо клубот „Илинден“, ќе се одржи државен натпревар во таеквондо.

Официјалното отворање на првенството ќе биде во 12.00 часот, а ќе го отвори покровителот на настанот, градоначалниокот на Општина Илинден, Жика Стојановски.

На натпреварот ќе учествуваат 8 клубови (Илинден, Бутел, Хваранг, Борец, Гоце Делчев, Тигри, Кобра и Корио) со над 160 учесници, во повеќе дисциплини.

sportska sala Goce Delcev

Најчитани вести