вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Државјанин од Бугарија осуден во САД

bankomat

Поврзани вести

Државјанин на Бугарија беше осуден на над три години затвор во американската држава Мериленд, поради кражба на близу 55.000 долари од банкомати, пренесоа американските медиуми.

Четириесет годишниот Божидар Лазаров, кој живее во Чикаго, користел скиминг уреди, што се инсталираат во процепот за банкарските картички на банкоматите и ги запишуваат податоците на клиентите, наведува „БТА“.

Лазаров се изјаснил за виновен за банкарска измама и кражба на идентитет и посочил дека тој и неговиот брат, Стојче Лазаров работеле заедно. Стојче Лазаров (41) исто така се изјаснил за виновен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести