недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Државната авиокомпанија на БиХ без авиони

bh erlajns

Поврзани вести

Државната авиокомпанија на Федерација Босна и Херцеговина „БХ Ерлајнс“ може да остане без авиони, пишува денеска босанскиот весник „Дневни аваз“.

Авионите беа купени во 2005 на лизинг за 18,4 милиони долари. Согласно договорот лизинг компанијата треба да си ги земе авионите кога ќе истече рокот на закупот. Поради оваа причина државната авиокомпанија на Босна и Херцеговина од почетокот на наредната година ќе остане без авиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести