четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Државната изборна комисија денеска ќе одржи седница

На дневен ред на седницата е и предлогот за изглед на Избирачкиот список

drzavna izborna komisija

Поврзани вести

Државната изборна комисија денеска ќе одржи седница на која што ќе ја разгледа Предлог одлуката за утврдување на трошоците за изборните активности на претстојните претседателски избори.

На седницата ќе се расправа и за јавниот повик за увид во Избирачкиот список за државјаните кои се на привремена работа во странство и за пријавување за гласање на претседателските избори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести