недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

ВИДЕО: Државниот врв на божиќен ручек кај г.г. Стефан

Премиерот, претседателот и спикерот денеска присуствуваат на свечениот ручек по повод трет ден Божик и Свети Стефан што го приредува поглаварот на МПЦ

boziken rucek gg stefan

Поврзани вести

Државниот врв денеска присуствуваше на традиционалниот божиќен ручек што го приредува поглаварот на Македонската православна црква г.г. Стефан,, по повод трет ден Божик и празнувањето на архиѓаконот и првомаченик Свети Стефан.

На божикната трпеза присуствуваат претседателот Ѓорге Иванов, претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и премиерот Никола Груевски.

На божикниот ручек, што поглаварот на МПЦ го приреди во неговата резиденција во Скопје присуствуваа и дел од Светиот синод.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести