недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 29

ДУИ ги утврди кандидатските листи

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ќе биде носител во шестата изборна единица.

dui-logo_3

Последни вести

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција едногласно ги утврди кандидатските листи за предвремените парламентарни избори, информираат од партијата.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ќе биде носител во шестата изборна единица. Артан Груби ќе ја предводи листата во единицата, Ејуп Халими во двојката, во третата изборна единица, носител Енафи Дурмиши, во четвртата, Артин Спахиу, а во петката прв на листата е Агим Шаќири. Џевдет Спахиу ќе ја предводи листата во седмата изборна единица.

Најчитани вести