среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Дунга како спасител на Бразил

Веднаш по официјалната промоција, новиот селектор на фудбалската репрезентација на Бразил, Карлос Дунга изјави дека се чуствува подготвен, дека може да го спаси Бразил кој покажа сериозни знаци на криза за време на последниот мундијал.

DUNGA SPASUVA BRAZIL

Последни вести

Веднаш по официјалната промоција, новиот селектор на фудбалската репрезентација на Бразил, Карлос Дунга изјави дека се чуствува подготвен, дека може да го спаси Бразил кој покажа сериозни знаци на криза за време на последниот мундијал.

“Сакам да го спасам Бразил кој во фудбалот некако покажува идентификациска криза. Мора да го промениме начинот на игра и да ја вратиме нашата стара препознатливост“, изјави Дунга.
Легендарниот репрезентативец по втор пат седнува во селекторската функција, а во првиот мандат, од 2006 до 2010 година, Дунга го освои Купот на Америка 2007 и Купот на конфедерациите 2009.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести