Спорт

Дунга не сака плачковци во репрезентацијата на Бразил

Дунга не сака плачковци во репрезентацијата на Бразил

Новиот селектор на фудбалската репрезентација на Бразил, Карлос Дунга испрати јасна порака до потенцијалните репрезентативци дека нема да толерира фудбалери кои плажат за време и после фудбалскиот натпревар.

Ваквата порака е наменета за ѕвездата на каталонскиот гигант Барселона, Неимар кој плачеше додека се свиреше химната на Бразил и е наменета за фудбалерот на ПСЖ, Давид Луиз кој плачеше после полуфиналниот дуел против репрезентацијата на Германија.
“Не ми е јасно зошто треба толку многу емоции да се внесуваат на фудбалски натпревар. Солзи на натпреварот против Чиле. Вистинските мажи не би требало да плачат на фудбалски натпревари. Потребна е максимална борба, залагање, концентрација, но не и солзи. Тие нема ништо да помогнат”, изјави Дунга.
Новиот предводник на “кариоките” нема да ги толерира и фудбалерите кои постојано ја бојадисуваат својата коса.