сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дурант близу до рекордот на Мајкл Џордан

Kevin Durant.Alonzo Gee

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во тимот на Оклахома, Кевин Дурант, повторно беше најзаслужен што неговиот тим славеше во НБА лигата над Кливленд со 102:95. Дурант постигна 35 поени со што продолжи да се доближува до рекордот на Мајкл Џордан. Дурант 33 пати едноподруго има најмалку 25 поени на натпревари, па е сега на само осум меча до рекордот на Џордан.

Хјустон без Двајт Хауард лесно ја совлада Минесота најмногу благодарение на одличната партија на Харден кој постигна 28 поени и осум асистенции.

Резултати: Кливленд – Оклахома 95:102, Хјустон – Минесота 129:106, Портланд – Вашингтон 116:103, Голден Стејт – Милвоки 115:110.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести