понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Дурант се враќа за шест недели

Kevin Durant

Поврзани вести

Најдобриот играч во тимот на Оклахома, Кевин Дурант беше опериран поради фрактурата на десната нога.

Според соопштението на клубот, Дурант ќе се врати на кошаркарските терени за околу шест недели.

Инаку ѕвездата на Оклахома почувствувал болки на еден од тренинзите за време на подготвителниот период, поради што била донесена одлука крилото на “тандерси” да биде опериран. Рехабилитацијата после ваков тип на операции е од шест до осум недели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести