сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Дури 14 сегашни кошаркари во НБА не биле родени кога Гарнет дебитирал во најсилната лига на светот

Кевин Гарнет има 39 години, но и натаму се носи со далеку помладите кошаркари во НБА-лигата. Тој своето деби во најсилното кошаркарско првенство го направи на трети ноември 1995 година.

Кевин Гарнет во моментов игра против 14 кошаркари во НБА, кои при неговото влегување во најсилната лига не биле родени

Кевин Гарнет во моментов игра против 14 кошаркари во НБА, кои при неговото влегување во најсилната лига не биле родени

Поврзани вести

Прецизните американски статистичари открија дека дури 14 кошаркари во НБА-лигата кои моментално играат во некои од тимовите не ни биле родени кога Гарнет дебитирал на големата сцена.

Интересно е тоа што дури двајца од овие млади момчиња играат со него во Минесота, а тоа се Тајус Џонс, кој е роден на 16 август 1996 година и Карл-Ентони Таунс, кој е роден на 15 ноември 1995 година.

kevin garnet

Најчитани вести